به وب سایت
زهرا محقق طوسی
خوش آمدید

نام کتاب: بازخواهم گشت

تاریخ چاپ: 1398

تعداد صفحات: 296

ناشر: انتشارات ویکتور هوگو

نویسنده: ندا ترابی

قیمت:  هشتاد هزار تومان

وب سایت: ویکتور هوگو

 

داستان من و کتاب: خانم ترابی مدیر آموزشگاه داستان‌نویسی ویکتور هوگو هستند. از آنجایی که من یک نویسنده ایرانی هستم، پس تصمیم گرفتم کتابهای نویسندگان ایرانی و معاصر را بخوانم. بنابراین نسخه الکترونیکی کتاب را از اپلیکیشن طاقچه تهیه کرده و خواندم. ایشان این کتاب را حدود ده سال پیش و در سن بیست سالگی به نگارش درآورده‌اند. کتاب داستان دختری به نام ماژان را روایت میکند که در کویر ایران ساکن است. او با سختی درس می‌خواند و وارد دانشگاه کرمان شده تا کشاورزی بخواند و درگیر ماجرایی عاشقانه نیز می‌گردد. این داستان فضاهایی از کویر و سختیهایش را در دل خود دارد. متن ساده و روان است و توصیفات در آن گنجانده شده است.

 

چند جمله کوتاه از کتاب:

سراسر ریگزار خشک و بی‌انتها را طوفانی عظیم در بر گرفته بود. در هر گوشه کویر، باد چون هرم‌هایی واژگون به همراه خاک و شن می‌چرخید و به عمق کویر می‌رفت. از جابجایی خاک و شن، زمین و آسمان تیره و غبار آلود میشد.

ماژان در حالی که حوله‌ای نخ‌نما بدنش را پوشانده بود، برای لباس پوشیدن به داخل خانه رفت و چند دقیقه بعد، زمانی بیرون آمد که صدق علی و حبیب با سر و وضعی غبارآلود وارد حیاط خانه شدند.

زمستان بدون بارش از نیمه می‌گذشت. ماژان با برنامه‌ریزی دقیق بیشتر اوقاتش را به درس خواندن می‌گذراند و گاهی که فراغت حاصل می‌کرد به امیر و حرفهایش می‌اندیشید و وجودش از حسی خوشایند انباشته می‌شد.

 

درباره نویسنده: ندا ترابی از سال 1381 به نوشتن روی آورد و با پیوستن به انجمن یادگار نیاکان ما توانست اولین مجموعه داستان خود را با نام “راهی به سوی جهنم” منتشر سازد. نوشتن رمان “کله‌ات را ورق بزن” را به‌طور مشترک با کاظم سلطانی آغاز کرد……

 

این را هم بخوانید:

کتاب “شاهراه تأثیرگذاری”

کتاب “از هیچ تا هیاهو”

کتاب “غرامت دل”

سفر به کلوتهای شهداد

 

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید برایتان مفید باشد