به وب سایت
زهرا محقق طوسی
خوش آمدید

بازدید کلی 192 , بازدید امروز 2 بازدید امروز

اسم این عروسکهای تو در تو, ماتروشکاست که از اسم ماتریوشا و ماتریونا که اسمی دخترونه است گرفته شده, حالا این عروسکها کجا هستند?

اونها سوغاتی هستند که من از سفری که به روسیه داشتم خریدم و چون خیلی اونها رو دوست داشتم برای خواهر و برادرم هم خریدم. پولی که من برای ماتروشکاهای خودم پرداخت کردم ۵۰ یورو در خرداد ۹۷ و قبل از جام جهانی بود که اون زمان یورو پنج هزار تومن بود.

خدمتتون عرض کنم که ماتروشکا از معروفترین و متداول ترین سوغاتیهای روسیه است که بیشتر از صد سال از قدمت اون میگذره و معنی ضمنی مادر و زاد و ولد رو در خودش داره و الهام گرفته از نمونه ژاپنیه. یعنی قبل از ماتروشکا نسخه ژاپنیش موجود بوده. اوایل, این عروسکهای زیبا که از چوب زیرفون ساخته میشن برای اسباب بازی دخترها استفاده میشده ولی کم کم تبدیل به سوغات روسیه میشه.

تعداد اونها از ۳ عدد شروع میشه تا تعداد بیشتر و بسته به نوع نقاشی و کاری که روشون انجام شده  قیمتشون متفاوته. این عروسکها طراحی مردونه هم دارند که اسمشون بابوشکا یا ددوشکا هست و جمله پایانی اینکه وقتی سفری میریم و سوغاتی از مقصد تهیه میکنیم, بعدها این سوغاتی میتونه ما رو دوباره توی اون فضا ببره و حالمون رو خوب کنه.

خاطرات و عکسهای روسیه

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید

شاید برایتان مفید باشد

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.