Menu

سفر مجازی ایتالیا

حدودا یک ماهی هست که من پیج ایمان رویین دژی به آدرسiman_traveler@ رو دنبال میکنم. ایشون راهنمای رسمی گردشگری کشور ایتالیا، واتیکان و ایران هست که البته در حوزه ­های دیگه مربوط به گردشگری هم دیپلم دارند.

از جمله سفرهای ایشون میشه فرانسه، موناکو، آلمان، سوییس، اتریش، ژاپن، کره جنوبی و … رو نام برد که پستها و استوریهای اونها رو میشه در پیجشون دید. در حال حاضر ایشون در ایتالیا هستند و تقریبا هر روز گشتهای مجازی که اکثرشون رایگانه برگزار میکنند. حالا بعد از این مقدمه از گشتهای مجازی ایتالیا بگم:

حمام کاراکالا

اخرین گشت مجازی ایشون که مربوط به چند روز قبله در مورد حمام کاراکالا واقع در رم هست که قدمت ۱۸۰۰ ساله داره. کاراکالا یکی از پادشاهان روم بوده که دستور ساخت حمام به دستور پدر ایشون بوده و در زمان کاراکالا به اتمام میرسه.

به خاطر وجود جمعیت زیاد و نیاز به استحمام، در اون زمان تصمیم به ساخت حمام گرفته میشه که البته یکی از عجایب هفتگانه مربوط به دوران امپراطوری روم ساخت حمام بوده.

این حمام لوکیشن فیلم جان ویک دو هست. برای اجرای کنسرتهای سبک اپرایی هم استفاده شده. وسعت اون یکصد هزار متر مربع بوده و گفته میشه در روز بین ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ نفر از این حمام استفاده می­کردند. کتابخونه و سالن ورزشی داشته و الان هم تیدیل به پارک شده.

این حمام دو تا رختکن داشته که یکی در بدو ورود بوده که شخص لباسش رو درمی اورده و وارد حمام میشده و احتمالا لباسها توسط افرادی به رختکن دوم برده میشدند و شخص بعد از استحمام به رختکن دوم میرفته و لباسهاش رو میپوشیده. بخش خزینه حمام سه بخش بوده که شامل قسمت گرم، قسمت سرد و معتدل بوده.

درست مثل سالنهای جکوزی و سونا فعلی و استفاده افراد محدود به شستن خودشون نمیشده. لازمه بگم که زنها و مردها بصورت مجزا از حمام و امکانات اون استفاده میکردند.

کف بعضی از قسمتهای حمام از سنگهایی با ۴ رنگ سفید، زرد، قرمز و سبز تشکیل شده که این سنگها در خیلی از معابد و کلیساهای اروپا دیده میشند.

از طرح بخشی از حمام در یکی دو ایستگاه قطار پنسیلوانیا و شیکاگوی آمریکا هم استفاده شده.

ایمان روئین دژی

کاراکالاحمام کاراکالا و مناظر اطراف

گشت مجازی واتیکان و رم

گشت مجازی از میدان سن پیتر کشور واتیکان آغاز میشود. واتیکان کوچکترین کشور دنیا و بزرگترین کلیسای جهان و بازدید از آن رایگان است. این کلیسا یکی از قدیمی ترین کلیساهای دنیا با قدمت ۱۶۰۰ ساله است. سن پیتر یکی از یاران حضرت عیسی (ع) بوده که بعد از به صلیب کشیدن پیامبر مسیحیان، شروع به ترویج دین مسیحیت کرده است.

تمامی اسامی که در آنها از کلمه پیتر استفاده شده است مانند سنت پترزبورگ روسیه یا پطر کبیر از اسم ایشان اقتباس شده است. شمعون نام قبلی سن پیتر بوده که مسیح (ع) نام وی را به پیتر تغییر میدهد که به معنای سنگ است.

یعنی مسیح (ع) بر این باور بوده است که سن پیتر، سنگ بنای دین مسیحیت خواهد بود. بعد از شهادن حضرت عیسی (ع)، پیتر برای ترویج مسیحیت وارد رم میشود و در نزدیکی کلیسای فعلی واتیکان به صلیب وارونه کشیده شده و به شهادت میرسد.

بعد از آن، در محل کشته شدنش کلیسای کوچکی ساخته میشود و به تدریج کلیسا بزرگتر و بزرگتر شده و تبدیل به شکل فعلی میشود. نکته دیگر اینکه، مقر پاپ هم در نزدیکی کلیساست.کلیسای واتیکان

خب در این گشت مجازی بعد از بازدید از بخش بیرونی کلیسای واتیکان و میدان سن پیتر از خیابانی عبور میکنیم و بعد در انتهای خیابان به قلعه فرشته مقدس میرسیم که این قلعه با بیماریهای واگیردار مثل طاعون در ۱۵۰۰ سال پیش در ارتباط است.ایمان روئین دژیقلعه فرشته مقدس

در کنار قلعه خانمی موبور و اهل روسیه، با مهارت در حال نواختن چنگ است. موسیقی حزن انگیز است و اشکمان را در می آورد و حسابی با روح و روان بازی میکند. در گوشه ای دیگر خانمی در حال نواختن آهنگی شاد با گیتار است. قدم زنان از روی پل تاریخی که مجسمه ۱۰ فرشته بر روی آن نصب شده است، عبور میکنیم. عده ای در حال گرفتن عکس با پشت زمینه قلعه و یکی دو نفر هم در حال رقصیدن هستند. بعد از گذر از پل، وارد کوچه پس کوچه های رم میشویم. ساعت ۶٫۳۰ غروب است و برخی از مغازه ها بسته هستند.

اما در این میان مغازه هایی دیگر باز هستند و ایمان ما را به دیدن مغازه ها و اجناس میبرد و برای هر کدام توضیحات لازم را میدهد. من با شادی، اندوه، حسرت و امید به کوچه ها و مغازه ها نگاه میکنم و گشت مجازی به پایان میرسد.

سری به

خاطرات و عکسهای روسیه

خاطرات و عکسهای مالزی

سفر نوروزی به هند با تور

بزنید.

 

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “سفر مجازی ایتالیا”

  1. فریبا نبی زاده گفت:

    جالب است. سفر مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *