به وب سایت
زهرا محقق طوسی
خوش آمدید

بازدید کلی 204 , بازدید امروز 2 بازدید امروز

با روبرو شدن با دردها و درک احساسات بد به شادی برسیم
خیلی وقتها ما از چیزی رنج میبریم و شروع به گریه کردن میکنیم. یا نزد دوستی درددل کرده و از دردهای خود میگیم. در این مرحله ما با درد و ناراحتی روبرو شده، از اون فرار نکرده و پذیرفتیم که چنین مشکلی رو داریم که این یعنی نصف راه رو رفتیم.

بعد با برون‌ریزی احساسات دردناک و گریه کردن احساس سبکی و شادی میکنیم. چه بسا بالاتر از این، از طریق گفتگو با دوست یا مشاور مجرب، راهکاری برای مشکل ما ارایه بشه و ما از طریق حل مشکل، شادی صحیح رو کسب کنیم.

 

با مطالعه مطالب مفید خود را شاد کنیم
بعضی اوقات ما مشکلی داریم که حل نشدنیه و باید با اون کنار بیایم. در این مواقع میشه به خوندن کتاب روی آورد. هر شخص بنا به سلیقه خود میتونه منابعی رو برای مطالعه انتخاب کنه.

وقتی ما درگیر خوندن هستیم تا حدی از ذهنیات بد و تفکرات مضر به دور میمونیم و بسته به نوع مطلب، وارد دنیای دیگه‌ای میشیم. با این جدایی موقت از درد و رنج میتونیم به دنیای شادی لبخند بزنیم.

 

نوشتن، درد و رنجمان را کاهش داده و ما را شاد میسازد
با نوشتن، ما با کاغذ و قلم یا با کیبورد درددل میکنیم. زوایای مختلف روح و روان رو اسکن کرده و بر روی  کاغذ یا نمایشگر پیاده میکنیم. به تدریج نوشتنها خود واقعیمان رو به ما نشون میدند و گاهی اوقات از چیزی که هستیم خوشحال و گاهی اوقات هم ناراحت میشیم.

در مورد قسمت اول که باید خود رو تشویق کنیم و در مورد دوم هم باید به فکر راه حل باشیم. این واکاویها باعث بیرون ریختن سموم از روح و روان به بیرون شده و ما رو آزاد، شاد و خشنود میکنند.

 

با در معرض قرار گرفتن در نور خورشید خود را شاد کنید

وقتی اشعه خورشید به بدن می تابه باعث میشه که هورمون سروتونین که شادی زا است ترشح شده و ما احساس شادی کنیم.

بخاطر همین در مناطقی که آفتاب کم تابیده میشه یا در زمستونها احساس افسردگی میکنیم.

بنابراین ما با قرار گرفتن روزی ۲۰ دقیقه در نور آفتاب، هم ویتامین D دریافت کرده و هم شاد خواهیم شد.

 

با هدف گذاری در زندگی شادی خود را تضمین کرده اید

وقتی ما در زندگی هدفی داریم و انرژی خود رو متمرکز بر آن هدف می کنیم، از یک سری افکار منفی، پوچ و بیهوده دور میشیم.

حرکت به سمت هدف، ما رو به تلاش وا می داره. ما وارد چالش می شیم و چه بسا مجبور میشیم مهارتهایی رو کسب کنیم.

بطور ناخوداگاه یادگیری باعث شادی و نشاط ما میشه و ما رو از رخوت بیرون میکشه. حتما متوجه شدید که در ایام تعطیل چقدر بی حوصله و کسل میشیم چون مغز از اینکه فعالیتی نداشته باشه خسته میشه.

وقتی در مسیر یا هدفی هستیم شاید کسانی رو هم راستای خود ملاقات کنیم که باعث دوستی با آن شخص مورد نظر شده و از این طریق هم، طی کردن راه برامون آسونتر میشه.

 

ورزش میتواند زندگی شادی را برایتان بسازد

یکی از ورزشهای مورد علاقه من پیاده رویه. چون هزینه ای نداره. احتیاج به وسیله خاصی نیست و تقریبا هر زمان که اراده کنیم میتونیم اون رو انجام بدیم.

خود من وسیله نقلیه شخصی ندارم و از وسیله حمل و نقل عمومی یا آژانس استفاده میکنم. از منزل تا محل کار و برگشت که حدود ۲۰ دقیقه میشه رو پیاده روی میکنم.

حتی در تهرانگردیهای هفتگی هم تا جایی که میشه این ورزش رو تکرار میکنم. وقتی در محل کار از پشت میز نشستن خسته میشم در اطاق راه میرم.

همینطور در منزل هم اگر فرصتی بین کارها پیش بیاد در پذیرایی قدم میزنم. در نهایت بعد از پیاده روی احساس انرژی و شادی پیدا میکنم.

 

خلاقیت شادی و نشاط را برایتان رقم میزند

وقتی در کاری از خلاقیت و توانمندی ذهنیتون استفاده کرده و خود رو به چالش میکشید در شادی رو به روی خود باز میکنید. شما مغز خود رو به کار و تلاش وا میدارید و انرژی مصرف میکنید که این صرف انرژی و خروج از رکود، باعث شادی ذهن و روحتون خواهد شد.

چرا شادی ؟ (۱)

چرا شادی ؟ (۲)

چرا شادی ؟ (۴)

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید

شاید برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.