به وب سایت
زهرا محقق طوسی
خوش آمدید

بازدید کلی 152 , بازدید امروز 2 بازدید امروز

عطر باقالی پلو با مرغ زعفرونی فضای خونه رو پر کرده و خستگی آشپزی رو از تنم بیرون میکنه. همینطور که مشغول نوشتن هستم مدام بو می کشم تا تمام سلولهام بوی غذا رو دریافت کنند و به آرامش برسم. داستان از این قراره که برنامه تهرانگردی این هفته مون باغ پرندگانه و چون چند هفته قبل با وسیله رفتیم اجازه ورود بهمون ندادن و گفتن فقط باید با کیف و گوشی بیایید.

بنابراین تصمیم گرفتیم این بار بدون وسیله به باغ بریم و ناهار هم یکی دو تا از دوستان به منزل من بیان. من هم امروز دست بکار خرید و آشپزی شدم تا فردا با خیال راحت موقع برگشت ناهارم آماده باشه.

به نظر من آشپزی از اون دسته هنرهایی هست که خیلی میشه در اون سلیقه و خلاقیت به خرج داد. من از تکرار بدم میاد و دوست دارم در آشپزی هم خلاقیت داشته باشم.

اگه قرار بود همیشه یک مدل غذا پخته بشه که دیگه این همه غذای جدید و متنوع نداشتیم. یه آشپز مثل یه نقاش میمونه. همانطور که نقاش رنگها رو ترکیب میکنه و طرحی بوجود میاره، اشپز هم مواد غذایی با رنگها و طعمهای مختلف رو ترکیب میکنه و یه غذای خوشمزه تحویل میده.

بعداز این مقدمه‌چینی، ای کاش بیش از پیش از استعدادهامون مطلع بشیم و در اون راستا حرکت کنیم. چون هم رشد میکنیم و هم از خیلی از افکار و ذهنیتهای منفی در مورد تواناییهامون دور میشیم. نظر شما چیه؟

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید

شاید برایتان مفید باشد

2 پاسخ

  1. شالوده کار هر هنرمندی در هر زمینه ای می بایست بر مبنای خلاقیت استوار باشد.
    بنوعی خلق یک اثر جدید و نو
    پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.