به وب سایت
زهرا محقق طوسی
خوش آمدید

تاریخ سفر: آذر97

بعد از رسیدن به چابهار از فرودگاه به شهرستان کنارک رفتیم. کنارک بین دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار گرفته و بندر آن با داشتن 7 اسکله صیادی، 1000 شناور و قایق صیادی و صید سالیانه بیش از 60 هزار تن آبزیان یک بندر مهم شیلاتی محسوب میشه. این بندر با داشتن سواحل زیبا و بکر و دسترسی به اقیانوس هند ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر داره. گفتنی است صیادان بعد از صید طولانی مدت در اقیانوس هند برای پهلو گرفتن و تخلیه بار وارد این بندر میشوند.

اسکله ماهیگیری کنارک

بعد به سمت هتل رفتیم تا استراحت کنیم و برای غروب، آماده رفتن به رستوران بشیم. هتل محل اقامتمون هتل لیپار بود که ظاهر این هتل زیباست. تا اونجایی که میدونم یک رستوران و کافی شاپ داخل هتل بود. فست فود و رستوران باغ ایرانی که فضای بازی داشت هم خارج هتل بود. هتل عابر بانک نداشت. اتاق تمیز و مرتب بود ولی با اینکه 5 ستاره بود چای ساز نداشت و داخل یخچال هم مینی بار نبود. کلیدها بصورت لمسی بر روی صفحه ای کنار آباژور قرار داشت. اتاقها و فضای هتل بسیار خنک بود. سر و صدا از بین اتاقها و راهرو رد و بدل میشد. پاسخ تلفن به سختی داده میشد. روشویی پشت در قرار داشت و این رفت و آمد به سرویس بهداشتی رو سخت میکرد.

هتل لیپاردخترکی که در تالاب صورتی دستبند میفروختقایقهای رنگی در کنار اسکله

یکی از مناطقی که برای بازدید رفتیم شهرستان پسابندر بود. پسابندر روستای کوچکی هست که در نزدیکی مرز پاکستان قرار داره.

پسابندر

کوههای مریخی

غروب دریا

عصرانه در باغخوردن ناهار در رستوران

ساحل دریا بزرگ

نوازندگان محلی در حال اجرای برنامه

 

در فضای باز هتل در شب میلاد پیامبر اکرم (ص)دیدن دریا از فضای بیرونی هتلمعبد بان مسیتی

در مجاورت هتل لیپار، خیابانی است که انتهای آن به این پارک سنگی ختم میشه و پارک هم در جوار دریای عمان. در این پارک امکانات تفریحی مانند آلاچیق، کباب پز و …. در نظر گرفته شده و منظره و چشم انداز زیبایی رو به شما القاء میکنه. آخرین روزی که در چابهار بودم قبل از ظهر پیاده به سمت پارک رفتم و از دیدن درختان سبز و دریای آبی که همراه با سکوت بود لذت بردم. آسمان آبی، دریا آبی، درختان سبز، خورشید درخشان، هوای پاکیزه. گفتم خدایا شکرت که الان اینجا هستم و از نعمات تو بهره مند میشم.

پارک سنگی لیپار

بستنی میوه ای کافی شاپ هتل

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید برایتان مفید باشد